OFFICE & TERM                                       NAME                                    TERM EXPIRES

Moderator (2 years)                                      vacant                                                  2022

Board of Selectmen                                     Stevens Goldsmith                              2023

                                                                     John Croteau III                                  2023

                                                                     Bruce Smith                                        2024

Town Clerk (3 years)                                    Darlene Clark                                      2023

Deputy Town Clerk*                                    Marie St. Onge                                   2023

Tax Collector (3 years)                                 Carolyn Berglund                               2023

Deputy Tax Collector*                                 Sharon Sweeney                                 2023

Treasurer (3 years)                                       John Berglund                                     2023

Deputy Town Treasurer*                             Jason Contrady                                   2023

Supervisor of Checklist (6 years)                Kim Fisher                                          2026

                                                                     Karyn Hagen                                       2024

                                                                     Denise Dragon                                    2028

Fire Engineer (3 years)                                 Tim Bienvenu                                     2024

                                                                      Jason Contrady                                   2025

                                                                      Joshua Brooks – Chief                        2023

Budget Committee (3 years)                       David Lane                                         2024

                                                                       Michael Powers                                  2025

                                                                       Wayne Brown, Jr.                               2023   

Surveyor of Timber*                                     John Davis

Planning Board (3 years)                             Colin Page                                          2023

                                                                        Eva Morel                                           2025

                                                                        Laura Barrett                                       2024

                                                                        Peter Bissell – Chair                            2025

Trustee of Trust Funds (3 years)                 Sharon Sweeney                                 2025

                                                                        Susan Farrell                                       2023

                                                                        Jennifer Shepardson                           2024

Cemetery Trustees (3 years)                        John Croteau III                                 2023

                                                                        Bruce Smith                                        2024

                                                                        William Coll                                       2025

Recreation Committee (3 years)                  Kim Fisher                                          2024

                                                                        vacant                                                  2022

                                                                        Melissa Crotto-Young                        2023

Zoning Board of Adjustment (5 years)       John Berglund                                     2025

                                                                        Kenneth Maynard                               2023

                                                                        John Croteau III – Chair                      2024

                                                                        Rebecca Russo                                    2022

                                                                        Eric Eichner                                        2027

Town Auditor (1 year)                                  Denise Dragon                                    2023

Town Rep to Library Trustees                    Karyn Hagen – Chair                           2023

Library Trustees*                                         Becky Huntley

                                                                        Lynn Zimmerman

                                                                        Kelly Reeves

                                                                        Marie Keller

                                                                        Linda Collins

                                                                        Julie Dutton

Librarian*                                                     Carolyn Locke

Building Inspector*                                      Steve Goldsmith

Overseer of Public Relief                             Board of Selectmen

Sexton*                                                           Durwin Clark

Conservation Commission*                         John Davis – Chair                              2025

                                                                        Caroll Lothrop                                    2024

                                                                        Robert Hammond                               2023

                                                                        Kenneth Maynard                               2024

                                                                        Lesley Johnson                                   2025

Health Officer*                                             vacant

Forest Fire Warden**                                  John Berglund                                     2025

Emergency Management Director*            Jason Contrady

Deputy Emergency Mgt. Director*             Bruce Smith

* Appointed

** State Appointed                            

Calendar

August 2022
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031